JUVENTUS:                                                                           MILAN:

Manninger, Grygera, Cannavaro, Chiellini, Grosso,                   Dida, Abate, Nesta,
Salihamidzic, F. Melo, Poulsen, Marchisio,                                T. Silva, Antonini,
Diego, Amauri.                                                                             Gattuso, Ambrosini,

Cserék:                                                                                          Cserék:

Salihamidzic → Del Piero                                                       Gattuso → Flamini
Poulsen → De Ceigle                                                             Borriello → Huntelaar

Sárgalap: Poulsen, Amauri                                                                  Sárgalap: Ambrosini

Piroslap: -                                                                   Piroslap: -

GÓLOK:

29. perc  Pirlo szöglete után a kapufa mellett F. Melo lépte át a labdát, a landa pont  Nesta elé került aki a kapuba lőtt.            0-1

71. perc   Pirlo szöglete után Ronaldinho csúsztatta a labdát a kapuba.            0-2

88. perc   A Milan kicsi szöglete után a jobb oldalon a labda Abatehoz került, aki beadott. A labdát Ronaldinho az 5-ös sarkánál mellre vette(!), majd a kapuba lőtt.     0-3

ELEMZÉS:

A Milan a meccset elég védekező felállásban kezdte. A Juve igen gyengén játszott az első félidőben, a Milan kicsit jobb volt. A Juve igen sokat szabálytalankodott. A Juventusbó és a Milanból is sokan hiányoztak, azaz érdekes, hogy Del Piero nem került be a kezdőcsapatba. A beadásoknál a Juve védők háromszor is hibáztak, így kapta a gólokat a Juve. A Milan a labdatartásra koncentrált, hátul és a középpályán adogattak. A Juve az első kapott gól után szinte teljesen összeomlott, de a második gólnál teljesen összeomlott. A meccsen inkább a milanóiak domináltak, könnyen játszottak, nem kellett teljes erőbedobással focizniuk. A Juve egyre gyengébb formába van, ellentétben a Milnnal aki egyre jobb formába lendül. A meccs végén a torinói szurkolók tüntettek, gyújtogattak a stadionban, minden felgyújtottak amit találtak. A derbi in italia végeredménye: Juventus-AC Milan 0-3 (Gólok: Nesta 29, Ronaldinho 71, 88)

A Milan legjobb játékosa:        Nesta, Ronaldinho, Pirlo

A mezőny legjobb játékosa:     Nesta, Ronaldinho, Pirlo